Doen in Mount Revelstoke NP

Doen in Mount Revelstoke NP

Er zijn 37 nationale parken en 11 nationale park reservaten in Canada. Mount Revelstoke is een van de nationale parken die zich bevindt in de provincie British Columbia. Je vindt dit nationale park aan de voet van het kleine stadje Revelstoke en hoewel het niet zo groot is valt er genoeg te doen in Mount Revelstoke NP.

Gegevens Mount Revelstoke NP

  • Naam: Mount Revelstoke NP
  • Provincie: British Columbia
  • Opgericht in: 1914
  • Grootte: 262 km2

Kaart Mount Revelstoke NP

Doen in Mount Revelstoke NP

Meadows in the Sky Parkway

Als er 1 ding is wat je echt moet doen in Mount Revelstoke NP is dat het rijden van de Meadows in the Sky Parkway. Ga deze 26 kilometer lange, kronkelende weg omhoog door bossen met ceders en langs weides met alpenbloemen. Om uiteindelijk uit te komen bij de top van de gelijknamige berg Revelstoke.

Met prachtig weer heb je hier schitterend uitzicht, maar is het ook erg druk. Dit is namelijk een route die iedereen wil rijden. Met slecht weer, is het hier aanzienlijk minder druk, maar is het uitzicht ook niet echt fantastisch.

Toen wij hier waren was het helaas niet zo mooi weer. Het was regenachtig. Het was totaal niet druk. Het uitzicht was door de mist en laaghangende bewolking ook niet zo geweldig. Alsnog hebben we geen spijt en vonden we het wel een ervaring die we niet hadden willen missen.

Uitzicht vanaf Mount Revelstoke

Let op!!! Deze weg is verboden voor campers langer dan 26 ft (7,9 meter). Honden zijn niet toegestaan boven Columbia Viewpoint (12 km) op de Meadows in the Sky Parkway, inclusief het topgebied en het achterland van Mount Revelstoke National Park. Honden zijn ook niet toegestaan in voertuigen of op paden voorbij dit punt. Elders in het park moeten honden te allen tijde aangelijnd zijn.

Wandelen

Er zijn ontzettend veel wandelingen van allerlei niveau in dit nationale park te vinden. Zelf hebben we in de stromende regen de Upper Summit Hike gelopen. Deze wandeling is twee kilometer lang en geeft je een goed beeld van Mount Revelstoke NP.

Summit Trail bord
Op weg naar de top

Nels Nicker’s Viewpoint

Er zijn twee wandelingen om bij het Nels Nicker’s Viewpoint te komen. De eerste wandeling is een inspannende wandeling vanaf de Nels Nelsen Parkeerplaats. De tweede is een licht glooiend pad vanaf 4 kilometer op de Meadows in the Sky Parkway naar de top van deze voormalige skischans. Op de top vindt je een paar metalen broekspijpen (zoals de broeken die skischans kampioen Nels Nelsen droeg) waar je in kunt stappen voor een opwindend uitzicht over de rand van de top.

Zelf wilden we hier heel graag een kijkje nemen. Alleen op het moment dat we hier waren was de mist zo dicht, dat er totaal niets te zien was. We zijn dus maar doorgereden.

Wilde bloemen

Mount Revelstoke NP staat bekend om zijn wilde bloemen. Je kunt hier genieten van de de Paintbrush, Westerse anemonen en het subalpiene madeliefje. Deze bloemen kun je vooral bewonderen in juli en augustus, waarbij ik moet zeggen dat ze in augustus hun top bereiken.

Common Paintbrush

Columbia Viewpoint

Het laatste punt waar je nog met je hond mag komen is het Columbia Viewpoint. Vanaf hier heb je fantastisch uitzicht over de Columbia Vallei. Je kunt deze plek ook gebruiken om te picknicken. Als je ergens wilt picknicken met uitzicht dan is dit wel een aanrader. Er is ook ruimte om je camper of auto te parkeren.

Columbia Viewpoint
Columbia Uitzichtpunt

Glacier NP

Het is ideaal om een bezoek aan Mount Revelstoke NP te combineren met een bezoek aan Glacier NP. Deze parken liggen relatief dicht bij elkaar. Highway 1 loopt langs Mount Revelstoke dwars door Glacier NP heen. Begin de dag dan met het rijden van de Meadows in the Sky Highway. Hoe vroeger je bent hoe minder druk het hier is en hoe groter dus de kans op een parkeerplek is. Wandel dan 1 of 2 wandelingen en rij dan door naar Glacier NP.

Glacier NP

Waar te verblijven?

Je kunt in Mount Revelstoke NP kamperen op de Snowforest Campground. Als je hier gaat kamperen moet je reserveren via Parks Canada. Je kunt hier lezen hoe dat in zijn werk gaat. Zelf kozen we ervoor om een iets luxere camping te kiezen en wij verbleven op het Revelstoke RV & Cabin Resort. Op zich was dit een goede camping, we vonden alleen de douchegelegenheid vlakbij onze camping niet zo geweldig (het water was nogal koud). Als je niet met een camper of tent kampeert dan is het stadje Revelstoke zelf een goede optie.

Het stadje Revelstoke

Meer Canada:

Wij maakten in de zomer van 2025 een rondreis door het westen van Canada. Wij begonnen onze reis in Vancouver. Daarna haalden we onze camper op en zijn naar E.C. Manning Provincial Park gereden. We maakten een fietstocht door Myra Canyon en vertrokken daarna naar Mount Revelstoke NP. Hier verbleven we twee dagen waarna we via Yoho NP naar Banff NP reden. Een aanrader in Banff NP is een bezoek aan Johnston Canyon. Hierna reden we over de Icefields Parkway naar Jasper NP.

    Geef een reactie

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    error: Content is protected !!