Wandelen door de Demmerikse Polder
Het was weer heerlijk weer dus trokken we de wandelschoenen weer aan. Dit keer bleven we nog dichterbij, we reden naar Vinkeveen. Daar zijn we wezen wandelen door de Demmerikse Polder. Hier ging onze route onder andere over een oude spoorbaan!
De Demmerikse Polder
De Demmerikse Polder is een van de oudste polders van ons land. Tot het jaar 1000 was het hier een groot moerasgebied. Hierna is de ontginning begonnen. Er werden sloten gegraven om het land te ontwateren en landbouwgrond te maken. Zo rond het jaar 1080 was de grond klaar voor landbouw.
De naam Demmerik komt waarschijnlijk van “Denemarc” of “Denmeerken”, wat slaat op afstammelingen van Deense Vikingen die zich in deze wildernis vestigden in de 10e en 11e eeuw.
Nu is het een van de grootste en belangrijkste weidevogelreservaten van de provincie Utrecht. Buiten het broedseizoen (dat loopt van 15 maart tot en met begin juni) kun je door de wetlands lopen en daar met eigen ogen de grutto, de kievit, de scholekster en de tureluur bewonderen.
Het Bello-pad
Ook loopt door dit gebied het zogenaamde Bello-pad. Dit pad loopt van Abcoude naar Mijdrecht en volgt de route over het verdwenen spoor van Aalsmeer-Nieuwersluis. Het stationsgebouw in Vinkeveen werd feestelijk geopend in 1915. In 1950 reed echter al de laatste passagierstrein en in 1986 vertrok de laatste goederentrein over dit spoor. Als je de totale route loopt, dan is dat 19 kilometer en moet je rekenen op minstens 5 uur lopen.

Wandelen door de Demmerikse Polder
Maar wij kozen echter voor een deel van de route en liepen de zogenaamde Bello-safari. Een route van ongeveer 7 kilometer. Deze route is een vierkant en loopt over verharde wegen.

We parkeerden onze auto bij Restaurant De Schans wat op zondagmorgen gesloten is. Een andere mogelijkheid om te parkeren is bij Het Spoorhuis van Vinkeveen. Omdat wij een beetje eigenwijs zijn, liepen wij de route in tegengestelde richting.
We begonnen bij het Restaurant De Schans en staken daar de weg over naar de Ter Aase Zuwe. Dit is een redelijk rustige weg waar je tussen de weilanden en boerderijen loopt. We zagen hier diverse weidevogels rondfladderen, zoals kievieten, scholeksters en grauwe ganzen. Het is een asfaltweg en rechttoe rechtaan, maar toch is het ook mooi om hier te lopen.



Aan het einde van deze weg slaan wij linksaf de Demmerikse Kade op. Hier lopen we langs de Boerderijcamping Demmerik. Als snel hadden we door dat hier elk weiland zo ongeveer zijn eigen hek heeft met naam. Dat werd al gauw een sport om juist die te fotograferen!








Het oude spoor
De weg maakt een flauwe bocht naar rechts en daarna heb je de keuze om rechtdoor te gaan of om rechtsaf te slaan de Haanweg op. Je blijft echter doorwandelen op de Demmerikse Kade. Je komt hier het bord van een doodlopende weg tegen. Een klein stukje verder kun je als voetganger linksaf, een onverhard pad op. Hier staat ook een groot bord van Staatsbosbeheer. Je kunt het niet missen.


En nu ga je wandelen over een oud spoor! Hoe leuk is dat. Onderweg kom je diverse borden tegen over de geschiedenis van deze spoorlijn. Je loopt onder andere langs de fundering van het brugwachtershuisje. Dit deel van de route maakt deel uit van het Bello-pad. Wij vonden dit ook het mooiste deel van de wandelroute.







Hier zagen we de mooiste planten en genoten we van het uitzicht. Aan het einde kom je weer uit op de verharde weg. Dit is de Demmerik en hier ga je linksaf. Hier is geen stoep, je loopt op de asfaltweg. Dit is een weg die wat drukker is. Deze loop je door tot waar je geparkeerd staat.

MEER WANDELEN
Een leuke korte wandeling hier in de buurt is De Groene Jonker. Iets verder weg maar ook door de polder is de Molenroute bij Aarlanderveen en de wandeling door de polder bij Breek en Etersheim.
Heb je nog vragen? Stel ze gerust via het reactie formulier hieronder.